Pierzga pszczela 180g

Pierzga pszczela 180g

81,90 

Informacje dodatkowe

Pierzga pszczela 180g

Opakowanie: słoik 315ml, zawartość netto pierzgi 180g

Składniki: pierzga pszczela 100%

Kraj pochodzenia: Polska

Pierzga pszczela – naturalny superfood!

Pierzga pszczela to jeden z najdroższych produktów pszczelich produkowanych przez nasze pszczoły. Ceniona szczególnie za swoje drogocenne właściwości zdrowotne. Mimo wysokiej ceny cieszy się nie lada uznaniem, nie tylko wśród zwolenników apiterapii, lecz także pośród lekarzy.

pierzga

Jak powstaje pierzga

Pierzga powstaje z naniesionego do ula przez pszczołę zbieraczkę pyłku kwiatowego, który nie zostaje odebrany za pomocą poławiacza jak w przypadku oferowanych jego obnóży, tylko zostaje przekazany w ulu pszczole robotnicy, która kolejno umieszcza je w komórkach woskowych w ramce, sprytnie upychając go pyszczkiem. Przy zbieraniu pyłku kwiatowego z kwiatów, a także podczas tego procesu, pszczoły powstający produkt pszczeli wzbogacają enzymami pochodzącymi z ich gruczołów ślinowych.

Kiedy komórka jest już prawie zapełniona młode pszczoły robotnice dodają do niej trochę mleczka pszczelego oraz miodu, a całość zabezpieczana jest cieniutką warstwą wosku pszczelego. Tak przygotowany produkt na wskutek panującej stałej temperatury w ulu na poziomie ok. 30 st. C oraz szczelnej struktury komórki i obecności mleczka pszczelego rozpoczyna proces fermentacji mlekowej, która uszlachetnia ten produkt, konserwuje i wzbogaca pyłek o kolejne mikro- i makroelementy, witaminy, a także czyni go lepiej przyswajalnym.

Aby pozyskać 1 kg pierzgi, konieczne jest wyczyszczenie od 5 do nawet 30 ramek. Wszystkie czynności wykonuje się często tylko i wyłącznie ręcznie, dlatego mogą w niej wystąpić śladowe ilości wosku pszczelego powstałych z odsklepiania pierzgi z ramek lub nieczęsto jej elementy. Najwięcej pierzgi pozyskuję się przy obfitych pożytkach pyłkowych oraz na koniec sezonu przy wycofywaniu części ramek oraz redukcji wielkości rodzin na zimowlę. Mamy nadzieje, że teraz już wiecie jak powstaje pierzga- ten najcenniejszy produkt z ula.

Pierzga pszczela – właściwości zdrowotne

Pierzga pszczela znana jest z właściwości prozdrowotnych – w jej składzie można znaleźć szereg witamin (A, B1, B2, B3, B6, C, PP, E, D, H, K, B12) oraz minerałów (żelazo, fosfor, potas, miedź, sód). Pierzgę kupuje się zwykle w formie granulek w kolorze brązowym, zamkniętych w szczelnym słoiku, aby zapobiec dostawaniu się wilgoci, która jest jej największym wrogiem, a także uchroni produkt od dostawania się do niej moli.

Pierzgę najlepiej przechowywać w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu, aby zachować wszystkie właściwości zdrowotne pierzgi. Najlepszym miejscem będzie chłodna spiżarka, piwnica czy garaż, ale jeśli nie dysponujemy takimi warunkami w domu czy mieszkaniu to również dobrym miejscem będzie lodówka (pamiętajmy tylko o dobrym zakręcaniu słoika).

  • Doskonale sprawdza się podczas regenerowania organizmu, szczególnie po operacji i zabiegu.
  • Stymuluje ona układ nerwowy organizmu w stanach depresyjnych i ma działanie wzmacniające, w związku z występowaniem tzw. syndromu chronicznego zmęczenia.
  • Dzięki pierzdze pszczelej można także odtruć wątrobę oraz zminimalizować dolegliwości związane z układem pokarmowym, takie jak wrzody, biegunki oraz zaparcia.
  • W związku z tym, że pierzgę pszczelą stosuje się nie tylko doustnie, lecz również na skórę jako składnik domowych maseczek, doskonale sprawdza się ona w przypadku regeneracji skóry oraz celem pobudzania produkcji kolagenu przez organizm.

Jak stosować pierzgę?

Zalecana dzienna dawka pierzgi dla osoby dorosłej powinna wynosić ok. 10/15 g, czyli około 1 łyżeczki. Pierzga pszczela jest łatwo przyswajalnym produktem dla naszego organizmu, którego nie da się przedawkować. Można ją dodawać do porannej owsianki, jogurtu czy herbaty, choć najlepsze efekty osiągniemy przez zalanie letnią wodą 1 łyżeczki (ok. 10g) pierzgi i pozostawienie takiego roztworu na 8-10 godzin i spożycie go codziennie rano na czczo. Ważne jest aby woda nie była gorąca – maksymalnie 40 stopni Celsjusza, ale rekomendujemy mniejszą, tak aby pierzga nie straciła swoich właściwości leczniczych. Zaleca się aby taka kuracja trwała minimum 3 miesiące. Polecamy też łączenie tej kuracji z miodem ze spadzi iglastej, która również ma bardzo pozytywny wpływ na odporność naszego organizmu. Źródła naukowe dowodzą, że jeśli chodzi o przyswajalność, powyższy sposób jest najskuteczniejszym sposobem tego jak stosować pierzgę.

Pierzga w atrakcyjnych zestawach prezentowych z miodami Miód z Natury

Pierzgę pszczelą Miód z Natury można nabyć także w naszych atrakcyjnych zestawach prezentowych.

Różne połączenia produktów, różne warianty, różne ceny. Dla każdego coś dobrego. Zapraszamy tutaj: ZESTAWY Z PIERZGĄ I PYŁKIEM!

08 Smakowe SPIR PIE MIE logo 2 - Natury Smak 02 Smakowe PIE CYTR PYL logo 2 - Natury Smak 17 WI PIE FAC KOL logo 2 - Natury Smak 12 SPI PYL PIE MAL logo 2 — kopia - Natury Smak

 

Posiadaczy Allegro Smart zapraszamy do naszych aukcji na na allegro.pl

zestaw miodów